Basın Duyurusu

Son günlerde yoğun olarak görülen orman yangınları yüreğimize ateş olarak düşmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz. Evini, bağını, bahçesini, arısını ve geleceğini kaybeden vatandaşlarımızın acısını acımız olarak yaşıyoruz. Devletimizin gücüyle bu acı günleri de elbette aşacağız.

Değerli Arıcılarımız,

Kızılçam Ormanlarımızın basralı sahaları ciddi zararlar görmüştür. Tarım İl/İlçe Müdürlüklerimiz tespit çalışmasını sürdürmekte, İl Birliklerimiz sahada gereken desteği vermektedir. Resmi veriler haricinde yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz.

Yangınların yoğun olarak görülmesiyle beraber;

* TAB olarak İl Birliklerimize resmi yazı gönderilmiş ve İl/İlçe Tarım Müdürlüklerince oluşturulan tespit tutanakları Merkez Birliğimize istenmiştir.

Hafta başında TAB/İl Birlikleri arasında “Bağış Projesi” başlatılmıştır. Destek olmak isteyen Arıcılarımız, üyesi bulunduğu İl Birliğine müracaat edebilirler.

İlgili bağış kampanyası sadece TAB-İl Birliği-Üye arasında yapılmaktadır.

Üye olmayan vatandaşlardan bağış kabul etmek yasal değildir. Yasal olması için Valilik bünyesinde izin alınması gerekmekte ve belirli bir süreci bulunmaktadır. Öncelikle hasar tespitlerin çıkması gerekmektedir. Bu konuda resmi girişimlerimiz yapılmış olup, gelişmeler anlık olarak tarafımızca takip edilmektedir.

Bu bağlamda Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği 72.000 üye Arıcısı ile yangından zarar gören Arıcılarımıza aile içinde destek olma gayreti gösterecektir.

Gece gündüz mücadele eden Orman Kahramanlarımız başta olmak üzere, İl Birliklerimize, bölge halkımıza ve Arıcımıza, gereken hassasiyeti canı pahasına ortaya koyduğu için teşekkür ederiz.

Acımız büyük, birlikte aşacağız.

Bilgi edinilmesi hususunda, saygılarımızla arz ederiz.