İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı

24-26 Şubat 2017 “4. Üreticiden Tüketiciye İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı”

24-26 Şubat 2017 Tarihlerinde gerçekleştirilen Üreticiden Tüketiciye İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarının” dördüncüsünü  başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. İlkini 2013 Yılında gerçekleştirdiğimiz Fuarımızı ilk yıllarının aksine ivme kazanarak çok daha geniş kapsamlı ve katılımlı hale gelmiştir.

Harbiye Askeri Müze ve Kültür Merkezinde yapılan organizasyonumuzun açılışı 24 Şubat 2017  Cuma günü, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet ÖZGÜN ve Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı İbrahim ÖZCAN, DOKAP Başkanı Ekrem YÜCE, İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep ATEŞ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Yavuz KARACA, TAB Yönetim Kurulu Başkanı  Ziya ŞAHİN,  Yönetim Kurulu üyelerinden Cafer KABA , Yılmaz DOĞAN,  Fuat İNCESU’ nun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Açılış sonrası TAB Yönetim Kurulu Başkanı Ziya ŞAHİN stantları misafirlerle beraber  ziyaret ederek misafirlere katılımcılar ve ürünleri hakkında bilgi vermiştir. Ulusal ve Yerel Basının yoğun ilgi gösterdiği organizasyonumuza vatandaşlarımızın  ilgisi de hem stant sahibi katılımcılarımızı hem de TAB ı memnun etmiştir. Bu durum bize  yapılan çalışmanın ne kadar amacına uygun olduğunu da ispatlamaktadır. İl Arı Yetiştirici Birliklerimiz başta olmak üzere bir çok özel firma ve girişimcinin katıldığı Fuarımız 55 adet stant ve binlerce katılımcıyı ağırlamıştır. Katılımcılarımızdan olumlu dönüşlerimiz ise henüz fuar bitmeden başlamış ve halen devam etmektedir.

Ülkemize ait farklı  bölgelerin bal ve arı ürünlerinin sergilendiği fuarımızda diğer yandan yerli ve yabancı ekipman ve malzeme üreticisi firmalarda hazır bulunmuştur. Yine hem tüketicilerimizin üreticilerimiz ile bulaşmasına vesile olan organizasyon sanayi üreticilerimiz ile arıcı üreticilerimizi de bir araya getirmiştir.

Önümüzdeki yıllarda daha da artan talep ile organizasyonumuz gerçekleştirilecektir.